WARSZTATY / GOTOWANIE / OTWARTA PRÓBA ORKIESTRY
termin | 26 sierpnia 2018, niedziela, godz. 12.00–16.00
adres | Gdańsk, ul. ks. J. Popiełuszki 5 (róg ulic Malarzy i Narzędziowców)
miejsce | 100cznia
wstęp | wolny

Zaczynamy w samo południe wspólnym przygotowaniem niedzielnego obiadu. W menu różne smaki, różne przyprawy i różne tradycje kulinarne. Zadbamy o produkty i przyrządy kuchenne. Potrzebne są tylko dobre towarzystwo i ręce chętne do krojenia marchewki, pietruszki, ziemniaków… Nad wspólnym gotowaniem będą czuwać profesjonalni kucharze, na co dzień przygotowujący dania kuchni świata w 100czni. Około godz. 16 powinniśmy już przystąpić do uczty.
Tymczasem edukatorki ECS będą zachęcać rodziny do wspólnej zabawy. Ale zabawy szczególnej, takiej, która uczy współpracy, otwartości i szacunku, nikogo nie wyklucza. Na pewno nie będziemy się nudzić.

Będzie też coś dla duszy – o godz. 14 ma się rozpocząć otwarta próba Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. To prawdziwie wielopokoleniowy zespół, w jego muzyce słychać dźwięki pogranicza, z którego przybywają – tradycji żydowskiej, rosyjskiej, niemieckiej, białoruskiej, litewskiej…  Najbardziej jednak ukochali muzykę klezmerską, która niegdyś towarzyszyła żydowskim obrzędom religijnym, a z czasem przerodziła się w muzykę rozrywkową, by wreszcie współbrzmieć z jazzem.

Wspólna produkcja: SOFA, 100cznia