21.00 / NAPHTA AND THE SHAMANS

22.00 / DALEKIE

23.00 / CLARK – DEATH PEAK LIVE

23.59 / DJ STINGRAY

 


ECS > ogród zimowy
/ 21.00
NAPHTA AND THE SHAMANS
wstęp | wolny

Naphta (Paweł Klimczak) to wrocławski muzyk, producent i DJ, którego autorska muzyka klubowa zdradza rozległe inspiracje stylistyczne, tak dla nowoczesnej elektroniki nietypowe, jak muzyka afrykańska, dub, jazz czy też nowa fala. Po świetnie przyjętym debiutanckim albumie „7th Expedition”, serii winylowych epek i występach – które zaprowadziły go m.in. do Korei Południowej i Japonii – Naphta nie zwalnia tempa.
Naphta And the Shamans to najnowszy wehikuł twórczy artysty, który porzucił dotychczasową praktykę kreatywnego używania sampli i sięgnął po żywe instrumenty: gitarę elektryczną i basową, instrumenty perkusyjne i klawiszowe oraz maszyny perkusyjne. Pozostawiając multigatunkowy trzon swej muzyki w stanie nienaruszonym, tym razem Paweł Klimczak przesunął akcenty w stronę rocka, szczególnie w jego psychodelicznej odmianie. Album „Naphta and The Shamans” był zapisem wielu sesji studyjnych z najróżniejszymi muzykami i aby w wydaniu koncertowym część tego klimatu przełożyć na scenę, Naphcie tego wieczoru towarzyszyć będą: Kuba Kutera na gitarze i multiinstrumentalista Michał Szczepaniec na klawiszach i instrumentach perkusyjnych, za wizualki zaś odpowie Zgonowicz.
Spodziewajcie się szamańskiej podróży i mocno niecodziennego podejścia do jazzu, elektroniki i muzyki etnicznej!

 

KLUB B90 / 22.00
DALEKIE
wstęp | wolny

Dalekie to muzyka elektroniczna tworzona przez Marcina Szulca, która może budzić skojarzenia ze stylami prezentowanymi m.in. przez wytwórnie Warp Records, Ninja Tune czy Brainfeeder.
W 2017 roku, w duchu idei DIY, ukazała się debiutancka EP „Futurama”. W planach jest kolejna realizacja, jeszcze w 2018 roku.
Nowy materiał będzie można usłyszeć właśnie podczas koncertu odbywającego się w ramach tegorocznej edycji SOLIDARITY OF ARTS.
Występy na żywo są intensywnym doświadczeniem zarówno muzycznym, jak i wizualnym

 

 

KLUB B90 / 23.00
CLARK – DEATH PEAK LIVE

wstęp | wolny

Clark, a właściwie Chris Clark, to mistrz współczesnej elektroniki. W jego twórczości słychać m.in. IDM (Intelligent Dance Music), electro, techno, ambient i glitch. Od początku swojej działalności jest związany z Warp Records, pierwszy kontrakt podpisał jeszcze jako nastolatek i choć przez 20 lat twórczości jego brzmienie ewoluowało i bardzo dojrzało, sam twierdzi, że dopiero się rozkręca. Twórczo zainteresowany jest zniekształcaniem dźwięku, a jego firmowy amorficzny industrialny noise inspiruje producentów na całym świecie.
Clark jest autorem siedmiu autorskich albumów długogrających, ale także twórcą zaangażowanym w liczne – także interdyscyplinarne – kooperacje artystyczne. W ostatnim czasie z jego udziałem ukazał się 12-calowy split, nagrany wspólnie z innymi muzykami z Warp Records: Markiem Pritchardem & Bibio. Pracował także nad remiksami z takimi artystami, jak: Nils Frahm i Max Richter. Ma na swoim koncie również muzykę filmową. Stworzył ścieżkę dźwiękową do nominowanego do nagrody BAFTA (2016) miniserialu kryminalnego „The Last Panthers”, napisał muzykę do „Makbeta” wystawianego w londyńskim Young Vic Theatre, a także skomponował utwór „Enter The Void” dla prowadzonej przez współpracownika grupy M83 i Daft Punk – Josepha Trapanese orkiestry The Echo Society.
Death Peak – dziewiąty album artysty, który zaprezentuje tego wieczoru – to zręczny splot różnych wątków, które Clark podejmował w trakcie swojej długoletniej działalności muzycznej. Zestawia euforyczne melodie z surowymi rytmami industrialnego rave’u i nowszymi w jego twórczości elementami, jakimi są wokal i chór. Death Peak odkrywa wewnętrzne napięcie muzycznego języka Clarka: „Uwielbiam znajdować punkt między przeciwieństwami: chcę, żeby moje kawałki miały ostre zęby, ale też, żeby dały się ugłaskać. Brzmią archaicznie, ale są jakby sygnałem z przyszłości, miękkie i drażniące naraz”.

W koncertowej odsłonie Death Peak Clark łączy muzykę z tańcem współczesnym, za którego choreografię odpowiada Melanie Lane.

Wspólna produkcja: SOFA, OCTOPUS

 

 

 

ULICA ELEKTRYKÓW / 23.59
DJ STINGRAY
wstęp | wolny

Na zakończenie intensywnej muzycznej soboty zagra DJ STINGRAY.
Naprawdę nazywa się Sherard Ingram i pochodzi z Detroit. Zadebiutował w 1998 roku wydanym przez Mo/Wax albumem „The Collapse Of Modern Culture”, który powstał w kolaboracji z takimi artystami, jak: Moodymann, Anthony „Shake” Shakir czy Carl Craig.
Największy rozgłos zyskał jednak jako Drexciya Stingray – współpracownik mitycznego już projektu Drexciya, odwołującego się do afroamerykańskiej tradycji muzycznej, wpisując ją jednak w śmiałą wizję futurystycznej elektroniki. Muzyka Drexciyi wywarła ogromny wpływ na twórczość innych wykonawców nowoczesnej elektroniki, przede wszystkim przyczyniając się do rewitalizacji stylu electro, a w ten sposób pośrednio do eksplozji popularności nurtów electroclash i nu-rave.
Solowo wydał ponad 30 płyt i epek. Jego znakiem rozpoznawczym od 2010 roku jest czarna maska, z którą nie rozstaje się podczas wszystkich solowych występów. Jego profil to muzyka techno-electro, a zeszłoroczny pierwszy komercyjny miks, „Kern Vol. 4”, wydany przez Tresor, stał się wielkim wydarzeniem w świecie muzycznym, potwierdzając jego wyjątkową pozycję na scenie szeroko rozumianej muzyki elektronicznej.
DJ Stingray mówi, że krzewi „wizjonerską koncepcję tego, czym jest angażowanie się w myślenie o przyszłości, zmuszając ludzi do tańca”. A o to też w festiwalu Solidarity of Arts chodzi.

Wspólna produkcja: SOFA, Ulica Elektryków